GNUTTI
1955
GNUTTI TRANSFER IN KURULUŞU
1955 yılında Aile şirketi olan TRAFILERIE CARLO GNUTTI nin servis atölyesi olarak kurulduktan kısa bir süre sonra pazarda sihhi tesisat parçaları üreten torna makinaları üretmeye başlamış ve daha sonra da yaratıcı Transfer Makinaları üreticisi haline gelmiştir.
Gnutti Transfer
60 lı yıllar
YÜKSEK ADETLİ ÜRETİMDE GNUTTI HEDEFİ
Quirino Gnutti, " Takım çalışması "nın Makine üreticisi ile kullanıcısı arasında her ikisinin de başarısı için önemli bir değer olduğunu anladı.
Dört , beş yıl içinde bir kaç adet Makine üretmeyi planlarken : 1961 yılında
Italyanın Gayri Safi Yurt içi Hasılası ( GSH ) nın 8,6% arttığı açıklandığında
Firma yüzlerce siparişi teslim etmişti bile.Siparişlerin artması ile birlikte Ana fabrrikanın bulunduğu Ospitaletto , siparişlerin Firma kapasitesini üzerinde olması ile birlikte bir çözüm merkezi haline gelmişti.
Gnutti Transfer
70 li Yıllar
BAŞARILI BİR FİKİR
Makine Teknolojisinin Pnömatikten Hidroliğe geçiş yaptığı ve Pazar talebini zirve yaptığı 70 li yıllarda Gnutti Transfer de çalışanların sayısı 300 ü bulmuştu.Öncelikle Quirino Gnutti nin ve ortaklarının sezgisi ve kanıtlaması ile
Firma " 1-2-3 Amerikan Torna makinasında yapılan işlemleri üç den altı ardışık işlemde yapabilen makinalar üretti.
Gnutti Transfer
80 li Yıllar
ELEKTRONİĞİN KATILIMININ ÖNEMİ
Yetmişli ve seksenli yıllar arasında , Firma güncel Transfer Makinası konsepti için devrim sayılabilecek modern yüksek teknolojik çözümlere öncülük etti.Makinalarımızda yaptığımız verimliliği ve güvenirliliği arttırıcı teknolojik yenilikler otomotiv endüstrisine de girmemizi sağladı. General Motors bu sektörde Gnutti Transfer e yönelen ilk firrma oldu , bunu da diğer avrupalı önemli markalar takib etti.
Gnutti Transfer
90 lı Yıllar
BİRLEŞME VE MODÜLERLİĞE GİRİŞ
Tasarım ve Montaj prosesleri ,birleştirme düşüncesi yeni programlar ve yeni aksesuarlar ile birlikte önceki makinalara uyumu aşılamış oldu. Bu sayede yeni makine konfigurasyonu gelişimine yardımcı oldu.Bu da Gnutti Transfer için kaçınılmaz başarı düşüncesi Makinaların üretildiği Ospitaletto değer açısından da kaçınılamaz bir fazla mesai yaratmış oldu.
2000 li Yıllar
YARATICILIK VE GELİŞİM :YENİ ESNEKLİK KAVRAMINA YÖNELME
Gnutti Transfer daha esnek çözümleri üretime adapte etmek üzere market taleplerine cevap veren çok yönlü NEWFLEX ve PENTAFLEX modellerini ortaya çıkardı.
Gnutti Transfer
2008
GELECEĞİN GÖZÜ OLARAK SERVİS GELİŞİMİ
Ürün ve Ürün proseslerinin kalitesini sağlamak ana amacımız olmuştur.2009 yılında edindiğimiz ISO 9001:2000 Serifikası Firmamızın önemli bir kilometre taşı olmuştur.
2009
GNA
Teknik Servis ve Yedek parça hizmeti veren Gnutti Kuzey Amerika Şubesi oluşturulmuş. ( CHICAGO ,Palatine ,Illinois,USA )
Gnutti Transfer
2011
TASARIM
Hassas Tasarım sunan ürünlerimizle yüksek teknolojiyi birleştirme kararı aldık.Bu çok basit, zira makine sadece verimlilği değil aynı zamanda hassasiyet ve güvenirliliği de sağlamalı.
Gnutti Transfer
2015
ALTMIŞ YILLIK GELİŞİMİN YILDÖNÜMÜ
Biz bunu 60 yıllık ve üç nesildir tek bir gaye için : şimdi tasarladığımız ve gelecekte yüksek performanslı makinalar ve hatta geliştime aşamasında olduğumuz üstün teknolojiye sahip makinalara odaklanarak sağlamaktayız.Çünkü Misyonumuz bugün yanınızda olduğumuz gibi herşeyden önce YARIN da yanınızda olmaktır.

Üçüncü kişiler tarafından verilen ISO 9001:2008 Sertifikasına sahip olmaktaki amacımız Metal İşleme Endüstrisi için esnek sisteme sahip TRANSFER MAKİNALARI tasarlamaktır.
Gnutti Transfer
2016
Çeşitli aktivitelerde bulunmak üzere Boesingen (Almanya ) Gnutti GmbH Servis Şubesini açmak.
Gnutti Transfer
 
MİSYON
Gnutti Transfer
"GELECEğI öNGöRMENIN EN IYI YOLU ONU YARATMAKTıR.

Gnutti Transfer
 
CERTIFICATIONS